Opinie absolwentów

Studenci o Szkole Retoryki:

• „Na Słowacji nie mamy takiej szkoły. A ja pracuję w parafii, gdzie jest dużo inteligencji, osób z wyższym wykształceniem. Mówienie do nich jest bardzo zobowiązujące. Oni już zauważyli zmianę. Pytają, gdzie się tego nauczyłem." (ksiądz)

• „Na normalnych studiach dziennikarskich retoryce nie poświęca się wiele uwagi. A jest to przecież dla dziennikarza, który musi radzić sobie z rozmówcą, odczytywać jego intencje, niezwykle cenna umiejętność.
    Nauka w szkole daje również dużą pewność siebie, co już wiele znaczy". (dziennikarz)

• „Jestem prawnikiem i język polski nigdy nie był mi obcy, nawet zastanawiałem się kiedyś, czy nie studiować filologii. Kiedy dowiedziałem się, że powstaje Studium, postanowiłem się zapisać, aby zrealizować w ten sposób dawne zainteresowania." (radca prawny)

• „W szkole uczymy się siebie nawzajem. Kiedy rozpoczynaliśmy, każdy z nas miał jakieś wyobrażenie na temat księży. Oni także mieli własne zdanie o nas. Wspólne zajęcia pozwoliły nam zweryfikować te poglądy." (właścicielka firmy szkoleniowej)

• „Retoryka pomaga pokazać to, co uważamy za ważne. Nie pozwala dać się złapać innym w językowe pułapki." (rzecznik prasowy)

• „Retor powinien być odpowiedzialny z swoje słowo. Współcześni mówcy nie zawsze mają tego świadomość.
    Dlatego wśród przedmiotów znajduje się etyka. To, czego się nauczymy, ma służyć dobrym celom." (przedsiębiorca)

• „Szkoda, że studia trwają tylko dwa lata". (ksiądz)